Grupy twórcze w ACK UG Alternator

Muzyka, Teatr, Taniec, Film – to główne strefy działań twórczych, które rozwijamy w ramach Akademickiego Centrum Kultury „Alternator”. Działając od trzydziestu lat przy Uniwersytecie Gdańskim, wspieramy inicjatywy kulturalne wszystkich studentów. Doceniamy kreatywnych ludzi, rozwijamy pasje, realizujemy ciekawe pomysły, jesteśmy otwarci na każdy rodzaj działań.

Współpraca z Alternatorem może przybierać różne formy dostosowane do oczekiwań i potrzeb studentów chcących się włączyć w działalność twórczą. Najprostszą formą współpracy skierowaną zarówno do pojedynczych twórców i animatorów jak i większych grup jest AlterProjekt. W ramach AlterProjektu mogą być realizowane: przeglądy filmowe, koncerty, projekty multimedialne, spektakle teatralne, wystawy, spotkania z twórcami , konkursy, warsztaty itp.

Dla każdego kto chciałby współtworzyć „Alternator” przygotowaliśmy bliższe formy współpracy: rezydencja lub działanie na zasadach grupy twórczej

Każdy może sprawdzić się w roli animatora kultury wystarczy wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem.

Grupy twórcze w ACK UG Alternator

Akademicki Chór UG

Dyskusyjny Klub Filmowy UG „Miłość Blondynki”

Kulturalny Kolektyw UG