WARSZTATY baner warsztaty kinoranek na ug

Published on Maj 13th, 2018 | by DKF

Kinoranki na UG : warsztaty z filmu fabularnego dla dzieci

13 maja 2018 (niedziela) godz. 12:30-14:00

Miejsce: Wydział Filologiczny UG, Wita Stwosza 55

Kup bilet

Kinoranki czyli Dziecięcy Klub Filmowy na Uniwersytecie Gdańskim. Kto z nas pamięta niedziele spędzone z Telerankiem? To był najbardziej wyczekiwany punkt tygodnia w dziecięcym świecie. Akademickie Centrum Kultury zaprasza najmłodsze dzieci na niedziele z Kinorankiem – Dziecięcym Klubem Filmowy na Uniwersytecie Gdańskim.
Poranki rozpoczną się seansem filmu premierowego „Kacper i Emma – w teatrze” połączonym z minikonkursami. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnych przekąsek umilających dzieciom kinowy poranek.

Po seansie zapraszamy dzieci zaciekawione światem filmowym na warsztaty z filmu fabularnego prowadzone przez edukatorkę Annę Balkiewicz.

Co: WARSZTATY Z FILMU FABULARNEGO
Dla kogo: dzieci w wieku 7-11 lat
Gdzie: sala 4.60, Wydział Filologiczny UG, Wita Stwosza 55
Kiedy: 13 maja 2018, godz. 12:30-14:00
Bilety: 15 zł Kup bilet

Podczas warsztatów z filmu fabularnego dzieci dowiedzą się, jak wygląda praca na planie filmowym. Kim jest dźwiękowiec, szwenkier, a kim mistrz oświetlenia. Porozmawiamy m.in. o tym co powoduje, że horror jest straszny, a także dlaczego akcja westernu ma miejsce na dzikim zachodzie. Uczestnicy warsztatów zamienią się w montażystów, a także w operatorów filmowych i będą fotografować się w różnych planach filmowych.

Prowadząca warsztaty:

Anna Balkiewicz: filmoznawczyni, animatorka kultury, edukatorka. Filmem zainteresowała się kiedy mama po raz pierwszy zaprowadziła ją do lokalnego kina na cykl filmowy „Dziecięce Oscary”. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w elbląskim Kinie Światowid, Braniewskim Domu Kultury. Na co dzień współpracuje z Akademickim Centrum Kultury, Dyskusyjnym Klubem Filmowym UG Miłość Blondynki, a także koordynuje projekt Akademia Polskiego Filmu w Gdańsku.

kontakt : kinoranek@ug.edu.pl

kadr filmowy "kacper i emma w teatrze"
Kinoranki na UG: film Kacper i Emma w teatrze

13 maja 2018 (niedziela) godz. 11:00-12:20 Miejsce: Wydział Filologiczny UG, Wita Stwosza 55 Kup bilet  Kinoranki czyli Dziecięcy Klub Filmowy...