japan

MADE IN AZJA – edycja Made in Japonia 2014
XII BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI

Miejsce : Kampus UG

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

3. Festiwal Kultury Azjatyckiej MADE IN AZJA na Uniwersytecie Gdańskim to interdyscyplinarny projekt, który poprzez wydarzenia z dziedziny kultury i nauki pragnie przybliżyć fenomen i piękno krajów azjatyckiego kontynentu.

Tegoroczna edycja będzie idealną okazją do zagłębienia się w kulturze i obyczajowości Japonii. Podczas obfitującego w wydarzenia festiwalu odbędą się występy artystyczne, pokazy filmowe i teatralne, a także liczne prezentacje – w tym sztuki walk i uzbrojenia samurajskiego. Ponadto spróbujemy opanować podstawy języka japońskiego i techniki kaligrafii oraz zasady tradycyjnych gier japońskich. Poznamy tajniki gestów japońskich, nauczymy się robić origami oraz rysować komiksy mangi. W trakcie wykładów zagłębimy się w tematyce kina samurajskiego i japońskiego horroru. Zajmiemy się też popkulturą – mangą, animą, współczesną muzyką. Zagramy na rock bandzie, zaśpiewamy karaoke i wybierzemy najlepszego cosplayowca na japońskim after party!

Uroczyste otwarcie Festiwalu z gospodarzami wydarzenia, władzami Uniwersytetu Gdańskiego i przedstawicielami Ambasady Japonii uświetni występ gwiazdy festiwalu: Gaia Philharmonic Choir z Tokio, pod dyrekcją Ko Matsushita.

Idąc za tezą, że sztuka jest prawdziwym kluczem do poznawania nowych kultur i ludzi, wierzymy, że Festiwal Made in Azja otworzy drzwi i tym samym pozwoli pogłębić przyjaźń i partnerstwo Polski z Krajem Kwitnącej Wiśni.

Szczegółowy program: www.madeinazja.pl

Patronat honorowy: JM Rektor UG Prof. dr hab. Bernard Lammek oraz Ambasada Japonii w Polsce.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów ”V4+ Japonia 2014″ Rok Wymiany „Grupa Wyszehradzka+Japonia”.

Projekt zrealizowany i dofinansowany w ramach XII BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI

Organizatorzy : Akademickie Centrum Kultury Alternator UG / DKF Miłość Blondynki UG

Partnerzy: Centrum Studiów Azji Wschodniej UG, Biuro Obsługi Studentów Zagranicznych UG, Międzywydziałowe Koło Naukowe Studiów Azji Wschodniej UG, Koła Naukowe Doktorantów UG, Koło Naukowe „Młodzi dydaktycy” UG, Koło Filmoznawców UG; Akademicki Związek Sportowy UG
10. Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT SOPOT 2014, Waku Waku Koło naukowe polsko-japońskie Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, Fundacja Dialogu Kultur Aite, Polsko Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Teatr Amareya, Wydawnictwo Taiga, Sopocki Klub Kendo, Autonomiczna Akademia Aikido, Gdyński Klub Kendo „Bushido”, Ikeda Dojo Gdańsk, Szkoła Języków Orientalnych Matsuri, Sklep Maginarium.pl, Maciej Płotkowiak Katana.pl