DKF zdjęcie kadr filmowy Vincent

Published on Kwiecień 12th, 2018 | by DKF

12.04 Wieczór z Kinem : Twój Vincent

12 kwietnia 2018 (czwartek) godz. 18.30

3. Wieczór z Kinem : TWÓJ VINCENT  i  spotkanie z twórcami  Seanem Bobbittem – producentem i Piotrem Dominiakiem, który sprawował nad dziełem nadzór artystyczny.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury
(sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem) (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

TWÓJ VINCENT
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska, Wielka Brytania, 2017,  95 min.
„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Tags: , , ,

grafika Wieczór z kinem
3. Wieczór z Kinem

12 kwietnia 2018 (czwartek), godz. 16:00 - 21:30 Miejsce: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa Wstęp...