CFP: Konferencja Życie, życie jest nowelą... Polskie seriale XXI wieku - ACK Alternator -

DKF plakat: konferencja polskie seriale XXI w.

Published on Kwiecień 23rd, 2018 | by DKF

CFP: Konferencja Życie, życie jest nowelą… Polskie seriale XXI wieku

17 maja 2018 (czwartek)
Ogólnopolska konferencja naukowa „Życie, życie jest nowelą… Polskie seriale XXI wieku
Miejsce: Wydział filologiczny UG

Zapraszamy na pilotażowy odcinek ogólnopolskiej konferencji naukowej „Życie, życie jest nowelą… Polskie seriale XXI wieku”. Organizowane 17 maja 2018 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego sympozjum będzie próbą podsumowania obecnego stanu wiedzy o polskich serialach i przemianach, którym podlegają. Chcemy zachęcić Państwa do refleksji nad ewolucją współczesnych rodzimych produkcji telewizyjnych, ich estetyką, tematyką i gatunkami.

Chcielibyśmy pochylić się nad tym, jaka jest specyfika polskich produkcji telewizyjnych; czy możemy mówić o polskiej tzw. telewizji jakościowej i czym polska quality tv różni się od zachodniej. A także czym jest i jak daleko sięga polska telewizja środka; jaki wpływ na prezentowane treści mają poszczególne stacje telewizyjne i jak na tym tle wygląda misja telewizji publicznej. Ciekawi nas, jak rozwijał się polski serial w ostatnich latach; czy polska publiczność jest gotowa na oglądanie neo-seriali; jak dystrybuowane są polskie produkcje oraz jaka przyszłość czeka tradycyjną telewizję oraz dostawców usług internetowych takich jak Netflix czy polski ShowMax.

Proponowane zagadnienia:
czy polska telewizja bywa jakościowa?
wpływ zmian społecznych, politycznych i ekonomicznych na rynek serialowy;
seriale premium;
seriale codzienne;
scripted docu;
soap opera;
kanały tv a seriale;
recepcja seriali;
product placement; city placement;
przyszłość polskich seriali;
dystrybucja;
produkcja;
polskie seriale na zagranicznych licencjach;
scenarzyści, reżyserzy, producenci;

serial autorski

Komitet organizacyjny:
dr hab. Paweł Sitkiewicz, prof. nadzw.
mgr Paulina Pohl
mgr Krystyna Weiher
mgr Tomasz Pupacz

Partnerzy:
Akademickie Centrum Kultury UG Alternator
DKF UG Miłość Blondynki

Abstrakty i biogramy prosimy wysyłać na konferencjapolskieseriale@gmail.com do 23 kwietnia, ogłoszenie prelegentów 30 kwietnia. Opłata konferencyjna: 100 zł. Planowana jest publikacja pokonferencyjna.