16 stycznia 2013 (czwartek) godz. 18.00 Cykl filmowy Horyzonty kina - pokaz filmu Wypełnić pustkę - ACK Alternator -

DKF wypelnicpustke

Published on Styczeń 16th, 2014 | by DKF

Cykl filmowy Horyzonty kina – pokaz filmu Wypełnić pustkę

16 stycznia 2013 (czwartek) godz. 18.00

Prelekcja Marta Maciejewska (Amatorzy TV)

WYPEŁNIĆ PUSTKĘ (2012)

Reż. Rama Burshtein

Scenariusz Rama Burshtein

Prod. Izrael;  Czas trwania 90 minut

Występują: Hadas Yaron, Yiftach Klein, Irit Sheleg, Chayim Sharir

„Wypełnić pustkę„ to film wyreżyserowany przez Ramę Burshtein, stanowiący dogłębną analizę najintymniejszych zakamarków życia chasydzkiej rodziny. Główną bohaterką całej historii jest pochodząca z ortodoksyjnej, żydowskiej rodziny, osiemnastoletnia Shira (Hadas Yaron), która w wyniku straty starszej siostry musi od nowa odszukać swoje miejsce w żydowskim społeczeństwie. Jej osobiste szczęście jest uwarunkowane całkowicie od umiejętności odnalezienia się w stosunkach z najbliższymi, które tylko sposób pozorny mogą okazać się ściśle sformalizowane przez religię oraz tradycję.

„Wypełnić pustkę” to niezwykle opowieść przedstawiona oczami młodej kobiety, która stoi przed obliczem wyboru między pragnieniem serca a rodzinną powinnością. Historia Shiry przypomina życie Elizabeth Bennet z kart powieści Jane Austen, która podobnie jak ona, egzystuje wśród sztywnych reguł i wielowiekowej tradycji, co sprawia, że ta opowieść nabiera literackiego kolorytu.

Miejsce:  Aula 1.43   Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
Ul. Wita Stwosza 55  Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film 5 zł / 2 filmy 10 zł / 4 filmy 15 zł (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Organizatorzy: DKF Miłość Blondynki UG / Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG