18..." /> Cykl filmowy Klasyczny klasyk - pokaz filmu Miłość Blondynki - ACK Alternator -

DKF thelovesofablonde2

Published on Marzec 6th, 2014 | by DKF

Cykl filmowy Klasyczny klasyk – pokaz filmu Miłość Blondynki

06 marca 2014 (czwartek) godz. 18.30

Klasyczny klasyk: MIŁOŚĆ BLONDYNKI(1977) – pokaz urodzinowy !!!
Czechosłowacja, 77 min.

reż.: Miloš Forman
aktorzy: Hana Brejchová, Vladimír Pucholt, Milada Ježková, Josef Šebánek, Vladimír Menšík, Ivan Kheil, Jiří Hrubý

Miłość blondynki to jeden z najważniejszych filmów wspaniałego okresu kina czeskiego – lat 60. Dzieło dla tego okresu sztandarowe i ikoniczne.Podobnie jak inne czeskie filmy Miloša Formana i ten zrealizowany jest przy udziale aktorów niezawodowych, w charakterystycznym dla reżysera tonie pogodnej kpiny z otaczającej (niekoniecznie socjalistycznej) rzeczywistości.
Kobiety pracujące w wielkich zakładach tekstylnych marzą o mężczyznach, których w okolicy brakuje. Dyrektor organizuje dla nich wieczorek taneczny, na który zaprasza wojsko. Jednak zamiast dziarskich chłopaków stawiają się brzuchaci rezerwiści. Ale Andula ma szczęście: spędza wieczór z pianistą z zespołu, a na dodatek chłopak zaprasza ją do siebie, do Pragi. Wycieczka do stolicy będzie niezwykle pouczająca.

Karnety: 1 film 5 zł / 2 filmy 10 zł / 4 filmy 15 zł
(sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Miejsce: Aula 1.43 Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,Ul. Wita Stwosza 55  Gdańsk Oliwa

Organizatorzy: DKF Miłość Blondynki UG / Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG / Koło Filmoznawców UG