DKF mów mi marianna fot 1

Published on Luty 11th, 2016 | by DKF

Dobre, bo polskie – Mów mi Marianna

11 lutego 2016 (czwartek) godz. 18.30

Prelekcja dr Anna Kłonkowska (UG)

DOBRE BO POLSKIE: MÓW  MI MARIANNA
reż. Karolina Bielawska, (2015), Polska, 74 min.

Obsada: Marianna Klapczyńska, Jowita Budnik, Mariusz Bonaszewski

Kiedy Marianna chce być Marianną do końca – nie tylko emocjonalnie, ale też cieleśnie i prawnie – musi zrezygnować z całego swojego dotychczasowego życia. Musi zostawić żonę i córki, pogodzić się z odrzuceniem i brakiem akceptacji ze strony rodziców, z samotnością. Ale pragnienie bycia kobietą, życia w zgodzie z własnym ciałem i tożsamością, jest silniejsze.

Film otrzymał na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2015 nagrodę Złotego Rogu dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz Nagrodę Publiczności.

Karnety: 1 film 8 zł ulgowy * / 10 zł normalny  | 2 filmy 12 zł ulgowy * / 18 zł normalny |
4 filmy
20 zł ulgowy * / 30 zł normalnyMiejsce: sala 1.43 Wydział Filologiczny UG, ul Wita Stwosza 55

* karnety ulgowe dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Oliwy (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)