DKF

Published on Listopad 19th, 2015 | by DKF

0

Dobre, bo polskie – Performer

19 listopada 2015 (czwartek) godz. 18.30

Prelekcja dr Katarzyna Pastuszak (UG)

DOBRE, BO POLSKIE: PERFORMER
reż. Maciej Sobieszczański, Łukasz Ronduda, (2015), Polska, 63 min.
Obsada: Oskar Dawicki, Agata Buzek, Andrzej Chyra

„Performer” to pełna punkowej energii opowieść o artyście, który szuka swojego miejsca we współczesnym świecie. Bohaterem filmu jest Oskar Dawicki, jeden z najbardziej oryginalnych i fascynujących współczesnych artystów, grający w filmie samego siebie. Oskar żyje swoją sztuką i nie idzie na żadne kompromisy, często ryzykując własnym zdrowiem. Podczas słynnego performersu „Baloniarz” powiesił się na sznurze pod sufitem galerii, a przed uduszeniem ratowały go jedynie balony wypełnione helem. “Performer” to mieszanka performensu i gry aktorskiej oraz zdjęć dokumentalnych z fabularną narracją: sztuka Oskara Dawickiego prezentowana na ekranie funkcjonuje nie tylko w czasie i przestrzeni, lecz także w sposobie opowiadania, w dramacie, którego świadkami są widzowie.

Karnety: 1 film 8 zł ulgowy * / 10 zł normalny  | 2 filmy 12 zł ulgowy * / 18 zł normalny |
4 filmy
20 zł ulgowy * / 30 zł normalnyMiejsce: sala 1.43 Wydział Filologiczny UG, ul Wita Stwosza 55

* karnety ulgowe dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Oliwy (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Tags: , , , , , , , , , ,


About the Author

DKFComments are closed.

Back to Top ↑

Przeczytaj poprzedni wpis:
CASTING! do chóru

Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszego zespołu! Jeśli: - kochasz muzykę, - chciałbyś poznać ciekawych ludzi i nawiązać przyjaźnie...

Zamknij