DKF zdjęcie dwie kobiety

Published on Kwiecień 5th, 2018 | by DKF

05.04 Dobre, bo polskie: Wieża. Jasny dzień

05 kwietnia 2018 (czwartek) godz. 18.30

Prelekcja Grzegorz Fortuna (UG)

Dobre, bo polskie: WIEŻA. JASNY DZIEŃ
reż. Jagoda Szelc, Polska, 2017, 106 min.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury
(sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem) (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

WIEŻA. JASNY DZIEŃ
reż. Jagoda Szelc, Polska, 2017, 106 min.

42. Festiwal Filmowy w Gdyni Nagroda za Debiut Reżyserski i Nagrodą za Najlepszy Scenariusz dla Jagody Szelc

Jagoda Szelc tegoroczna laureatka Paszportów „Polityki” w kategorii Film

„Wieża. Jasny dzień.”, thriller psychologiczny, objawienie Festiwalu Filmowego w Gdyni, to debiut reżyserski Jagody Szelc, tegorocznej laureatki Paszportu „Polityki”.
Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej – małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) z kilkuletnim dzieckiem Niną odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat
młodsza siostra Muli – Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starał się odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się co raz bardziej dziwne. Wokół
także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.

„Wieża. Jasny dzień” została nagrodzona podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni Nagrodą za Debiut Reżyserski i Nagrodą za Najlepszy Scenariusz dla Jagody Szelc.

Tags: , , , ,

okładka czasopisma Panoptikum 2018
Nowy numer Panoptikum Film Literacy in Poland

Numer tematyczny „Panoptikum” poświęcony edukacji filmowej w Polsce ma ambicje wyczerpującego opisu najważniejszych wątków i zagadnień organizujących myślenie o edukacji...