Published on Październik 20th, 2016 | by DKF

20 października 2016 (czwartek) godz. 18.30

dr Wanda Dittrich

DOBRE, BO POLSKIE : ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI

reż. Tomasz Wasilewski, (2016), Polska, Szwecja, 107 min.
Obsada: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak, Marta Nieradkiewicz

Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia.

Agata, młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną – prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza, jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Ogromnym triumfem dla Wasilewskiego było zdobycie nagrody Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale 2016. Na Festiwalu Filmowym w Gdyni film otrzymał pięć statuetek: Tomasz Wasilewski – najlepszy reżyser, Dorota Kolak – najlepsza aktorka drugoplanowa, Łukasz Simlat – najlepszy aktor drugoplanowy,Beata Walentowska – najlepszy montaż, Monika Kaleta – najlepsze kostiumy.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film 8 ulgowy * / 10 normalny zł / 2 filmy 12 ulgowy * / 18 normalny zł / 4 filmy 20 ulgowy * / 30 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Oliwy (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Tags: , , , , ,