DKF

Published on Marzec 5th, 2015 | by DKF

0

Dobre, bo polskie – Nasza klątwa / Joanna

05  marca 2015 (czwartek) godz. 18.30

Prelekcja Piotr Zieliński z Fundacja Piotra Zielińskiego „Walczmy Razem z Chorobą Nowotworową”

DOBRE, BO POLSKIE: NASZA KLĄTWA (2013)Reż. Tomasz Śliwiński, Polska, 27 min. / JOANNA (2013) Reż. Aneta Kopacz, Polska, 45 min.

Filmy nominowane do Oscara za Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

NASZA KLĄTWA (2013) Reż. Tomasz Śliwiński, Polska, 27 min.

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej – nominacja do Oscara za Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Bezdech dotyka niewielki odsetek noworodków, lecz jest poważnym zagrożeniem dla życia. Reżyser i jego żona starają się oswoić chorobę, jaka spotkała ich niedawno narodzonego synka. Wbrew wielu obawom i niepewnościom starają się zapewnić mu normalne, wesołe dzieciństwo i dobrze przygotować do dorosłego życia.

JOANNA (2013) Reż. Aneta Kopacz, Polska, 45 min.

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej – nominacja do Oscara za Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości.

[contentblock id=1 img=html.png]

 

 

Tags: , , , , , , , , , ,


About the Author

DKFComments are closed.

Back to Top ↑

Przeczytaj poprzedni wpis:
Konfrontacje – Kino bezpośrednie Prof. Mirosław Przylipiak i pokaz filmu The Rolling Stones: Gimme Shelter

26  lutego 2015 (czwartek) godz. 18.30 KONFRONTACJE: PROF. MIROSŁAW PRZYLIPIAK KINO BEZPOŚREDNIE / THE ROLLING STONES: GIMME SHELTER (1970) Reż....

Zamknij