DKF kadr film "dziennik maszynisty"

Published on Marzec 22nd, 2018 | by DKF

1

22.03 Horyzonty kina: Dziennik maszynisty

22 marca 2018 (czwartek) godz. 18.30

Horyzonty kina: DZIENNIK MASZYNISTY (2016)
reż. Miloš Radović, Chorwacja, Serbia, 89 min.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury
(sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem) (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

DZIENNIK MASZYNISTY (2016)
reż. Miloš Radović, Chorwacja, Serbia, 89 min.

Statystyki pokazują, że w trakcie swojej kariery zawodowej każdy maszynista pracujący na kolei, nieumyślnie zabija od 15 do 20 ludzi. Film jest tragikomiczną opowieścią o niewinnych masowych mordercach i ich życiu. Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. W ślady ojca idzie jego 19-letni syn Sima. Za chwilę po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest podekscytowany, ale i przerażony, że idzie za tym zostanie zabójcą. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

O reżyserze:
Miloš Radović
Serbski scenarzysta i reżyser. Urodził się w 1955 roku w Belgradzie. Ukończył reżyserię filmową w Akademii Sztuk w Belgradzie w 1982 roku, a w 1986 roku kurs reżyserii telewizyjnej w NHK Communications Training Institute w Tokio. Zrealizował wiele filmów reklamowych, dokumentalnych i seriali telewizyjnych, a także sztuk teatralnych. Współpracował z belgradzką telewizją. Za swoje filmy krótkometrażowe otrzymał wiele nagród, m.in. Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes w 1987 roku za film „Iznenadna i prerana smrt pukovnika K.K”. W 2003 roku wyreżyserował swój pierwszy pełnometrażowy film „Mali svet” (WFF 2003). „Dnevnik mašinovode” jest jego trzecim filmem fabularnym.

Tags: , , ,


About the Author

DKFOne Response to 22.03 Horyzonty kina: Dziennik maszynisty

  1. Tomasz says:

    Muszę zobaczyć ten film. Od 3 lat pracuję jako maszynista ale w opozycji do fabuły filmu, jestem synem, któremu przytrafiło się więcej samobójczych przypadków, niż ojcu (który prowadzi pociągi od ponad 25 lat). To może być ciekawa projekcja.

Back to Top ↑

Przeczytaj poprzedni wpis:
zdjęcie chóru
Koncert z okazji Święta UG Gospel’n’Swing

20. marca (wtorek) godz. 19.00, Sala Teatralna UG (Wydział Filologiczny, budynek Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51), Koncert z okazji 48. rocznicy powstania...

Zamknij