DKF bowie człowiek który spadł na ziemię.1

Published on Luty 4th, 2016 | by DKF

Klasyczny klasyk – Człowiek, który spadł na Ziemię

04 lutego 2016 (czwartek), godz. 18:30

Prelekcja dr Wanda Dittrich (UG)

KLASYCZNY KLASYK : CZŁOWIEK, KTÓRY SPADŁ NA ZIEMIĘ

reż.:Nicolas Roeg, (1976), Wielka Brytania 1976, 134 min.
Obsada: David Bowie, Rip Torn, Candy Clark

Alegoryczny dramat science-fiction, z unikatową rolą Davida Bowie, który niczym jego muzyczne alter ego, Ziggy Stardust wciela się w postać przybysza z kosmosu. Bohater zostaje wysłany na Ziemię by znaleźć sposób na uratowanie swojej ginącej planety. Pod postacią człowieka wtapia się w społeczeństwo, by wypełnić niezwykle ważną misję. Estetyka filmu fantastycznego jest jedynie symboliczną przykrywką do rozważań o kondycji cywilizacji i człowieka, ostrzeżeniem przed bezmyślną globalizacją oraz pokusami konsumpcyjnego życia.

Karnety: 1 film 8 zł ulgowy * / 10 zł normalny  | 2 filmy 12 zł ulgowy * / 18 zł normalny |
4 filmy
20 zł ulgowy * / 30 zł normalnyMiejsce: sala 1.43 Wydział Filologiczny UG, ul Wita Stwosza 55

* karnety ulgowe dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Oliwy (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)