DKF foto Do utraty tchu 2

Published on Grudzień 3rd, 2015 | by DKF

Klasyczny klasyk – Do utraty tchu

03 grudnia 2015 (czwartek) godz. 18.30

Prelekcja Krystyna Weiher (UG)

KLASYCZNY KLASYK: DO UTRATY TCHU
reż.Jean-Luc Godard, Francja, (1960), 87 min.
Obsada: Jean-Paul Belmondo, Jean Seberg

Młody mężczyzna zabija policjanta. Wiedząc, że będzie poszukiwany, wyrusza do Paryża, by odebrać pieniądze, które umożliwią mu ucieczkę za granicę. „Do utraty tchu” to jeden z najważniejszych filmów francuskiej nowej fali. Reżyser zastosował w nim innowacyjne środki – naturalne plenery, improwizację aktorów, kamerę „z ręki”, dzięki czemu osiągnął wrażenie podglądania rzeczywistości. Jego dzieło zainspirowało dziesiątki filmowców i kompletnie zmieniło sposób myślenia o filmie. Prosta historia wzorowana na amerykańskim kinie noir została opowiedziana w zupełnie nowatorski sposób. Nawet po pięćdziesięciu latach wciąż zachwyca świeżością i oryginalnością. Ten klasyk się nie starzeje.

Karnety: 1 film 8 zł ulgowy * / 10 zł normalny  | 2 filmy 12 zł ulgowy * / 18 zł normalny |
4 filmy
20 zł ulgowy * / 30 zł normalnyMiejsce: sala 1.43 Wydział Filologiczny UG, ul Wita Stwosza 55

* karnety ulgowe dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Oliwy (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)