DKF noc walpurgii 1

Konfrontacje: Noc Walpurgi i spotkanie z reżyserem Marcinem Bortkiewiczem

22 października 2015 (czwartek) godz. 18.30

KONFRONTACJE: NOC WALPURGI / SPOTKANIE Z REŻYSEREM MARCINEM BORTKIEWICZEM

Prowadzenie spotkania Krystyna Weiher (UG)

Noc Walpurgi
reż. Marcin Bortkiewicz, (2015), Polska, 75 min.
Obsada: Małgorzata Zajączkowska, Philippe Tłokiński

Akcja filmu Marcina Bortkiewicza toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia „Turandot” Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert (Phillipe Tłokiński), umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę.

Film otrzymał nagrody za scenariusz, za kreację aktorską dla Małgorzaty Zajączkowskiej oraz nagrodę publiczności i dziennikarzyna Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” 2015; Nagroda Jury Młodzieżowego oraz nagrodę Złoty Klakier, dla najdłużej oklaskiwanego filmu na Gdynia Film Festival 2015.

Po seansie spotkanie z reżyserem Marcinem Bortkiewiczem, reżyserem filmowym i teatralnym, scenarzystą i dramaturgiem, aktorem. Absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Prowadzenie spotkania Krystyna Weiher (UG)

Karnety: 1 film 8 zł ulgowy * / 10 zł normalny  | 2 filmy 12 zł ulgowy * / 18 zł normalny |
4 filmy
20 zł ulgowy * / 30 zł normalnyMiejsce: sala 1.43 Wydział Filologiczny UG, ul Wita Stwosza 55