DKF Moonlight

Reż. Barry Jenkins
USA, 2016, 110 min.
obsada: Ashton Sanders, Trevante Rhodes, Mahershala Ali

Oscar 2017 NAJLEPSZY FILM „Moonlight” ,Oscar 2017 SCENARIUSZ ADAPTOWANY „Moonlight”, Oscar 2017 AKTOR DRUGOPLANOWY Mahershala Ali – „Moonlight”; ZŁOTY GLOB 2017(najlepszy film); 4 nominacje BAFTA; 100 innych nagród i nominacji

Ponadczasowa historia o związkach międzyludzkich i poszukiwaniu siebie. MOONLIGHT jest filmem o życiu młodego czarnego mężczyzny, poczynając od dzieciństwa w jednej z gorszych dzielnic Miami, w której próbuje odnaleźć swoje miejsce. Z jednej strony obraz życia Afroamerykanów we współczesnej Ameryce, z drugiej bardzo osobista, poetycka refleksja na temat tożsamości, rodziny, przyjaźni i miłości; genialny film pełen głębokiego współczucia i uniwersalnych prawd. Powalające, wyjątkowe dzieło Jenkinsa, wspartego przez fantastyczną aktorsko obsadę, w dogłębnie poruszający sposób ukazuje chwile, ludzi i niezbadane siły, które kształtują nasze życie i nas samych.

Karnety: 1 film 8 zł ulgowy * / 10 zł normalny  | 2 filmy 12 zł ulgowy * / 18 zł normalny |
4 filmy
20 zł ulgowy * / 30 zł normalnyMiejsce: sala 1.43 Wydział Filologiczny UG, ul Wita Stwosza 55

* karnety ulgowe dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców Oliwy (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)