DKF oplla

Published on Kwiecień 24th, 2014 | by DKF

0

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!pla

24-26 kwietnia 2014 (czwartek -sobota)

Karnety: 1 blok 5 zł / 2 bloki 10 zł /  wszytskie bloki 15 zł  (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Od Bałtyku i Mazur, po Beskid i Bieszczady. Domy Kultury, Galerie, Kina, Klubokawiarnie, Muzea… II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI O!PLA 2014 odbędzie się – symbolicznie – w CZTERDZIESTU CZTERECH MIEJSCOWOŚCIACH: 39-ciu MIASTACH I 5-ciu WSIACH! Trójmiasto reprezentować będzie DKF UG Miłość Blondynki.
O uznanie ogólnopolskiej publiczności z 16 województw walczyć będzie w tym roku aż 90 (ze 127 zgłoszonych!) polskich krótkometrażowych filmów animowanych z lat 2012 – 2014.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni na podstawie liczby głosów oddanych przez wszystkich widzów uczestniczących w ogólnopolskich projekcjach. Nagrodami regulaminowymi O!PLA są statuetki ZŁOTYCH, SREBRNYCH I BRĄZOWYCH TOBOŁKÓW KOZIOŁKA MATOŁKA.

Program festiwalu:

24 kwietnia (czwartek)

godz. 18.30

Wykład o polskiej animacji dra hab. Pawła Sitkiewicza (UG)

SZKOLNY I: 91′

AFTER ALL (2013, 4’08”), Bogna Kowalczyk, PWSFTviT ŁÓDŹ
PLAŻA (2013, 4’), Paweł Prewencki, UA POZNAŃ
DULL LIFE (2012, 9’25”), Marcin Michalak/Wiktor Bartman, PJWSTK WARSZAWA
DOM (2013, 03’34”), Alicja Adamkiewicz, UMK TORUŃ
CHYTRUS (2013, 3’11”), Paulina Wójcik, ZSMC WA UMCS LUBLIN
RYBAK (2014, 05’19”), Edward Kurczewski, PWSFTviT ŁÓDŹ
ARS MORIENDI (2013, 7’22”), Miłosz Margański, UA POZNAŃ
DANSE MACABRE (2012, 05’05”), Małgorzata Rżanek, ASP WARSZAWA
DRUCIAK (2013, 11’29”), Anna Rękas, ZSMC WA UMCS LUBLIN
INTRUZI (2013, 04’48”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT ŁÓDŹ
TOHU VA BOHU (2013, 2’24”), Karol Kiepas, PJWSTK WARSZAWA
ALTER (2013, 5’39”), Małgorzata Andrys, PWSFTviT ŁÓDŹ
PTASZYSKO (2013, 03’02”), Paulina Wyrt, UA POZNAŃ
UNDECIDED (2013, 3’40”), Karolina Jóźwik,  ZSMC WA UMCS LUBLIN
INVIGILO (2013, 3’20”), Artur Hanaj, PWSFTviT ŁÓDŹ
FILM O ROBOCZEJ NAZWIE: PRZEBUDZENIE (2012, 14’25”), Maciej Żuk, ASP WROCŁAW

25 kwietnia  (piątek)

godz. 17.00

SZKOLNY II: 90′

KOKIETERIA, CZYLI JAK KOBIETY UWODZĄ (2013, 03’21”), Agnieszka Waszczeniuk , UA POZNAŃ
MOKO (2013, 4’26”), Marta Szymańska, PWSFTviT ŁÓDŹ
BŁĘKITNE DRZEWO (2013, 06’05”), Anna Przybyłko, PJWSTK WARSZAWA
PTASIE MLECZKO, PAPIEROSY…CZYLI JAK PODAĆ CO BĄDŹ (2012, 02’42”), Kamil Wójcik, ASP WROCŁAW
ZA EDGARA (2013, 05’30”), Ewa Łuczków, PWSFTviT ŁÓDŹ
STEFAN I ŻUCZEK (2012, 12’20”), Piotr Loc Hoang Ngoc, PWSFTviT ŁÓDŹ
A ŁÓDŹ I TAK ZOSTANIE (2014, 07’00”), Marcin Podolec, PWSFTviT ŁÓDŹ
TRUDNY PRZYPADEK NAUKI (2013, 5’), Marta Czarnecka, ASP WARSZAWA
POCHLEBA (2013, 4’02”), Barbara Mydlak, ASP ŁÓDŹ
ŁUKASZ I LOTTA (2013, 08’37”), Renata Gąsiorowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
POWRÓT (2013, 2’59”), Natalia Walenciak, PJWSTK WARSZAWA
MIESZKAŃCY (2013, 03’19”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ
AB OVO (2012, 05’12”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, PWSFTviT ŁÓDŹ
MORZE (2013, 04’55”), Zofia Dąbrowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
NIEPRAWDOPODOBNIE ELASTYCZNY CZŁOWIEK (2013, 04’53”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
POZYTYWKA (2013, 05’43”), Mateusz Dunaj, UMCS LUBLIN
NENUFARY (2013, 4’), Marcin Surma, PWSFTviT ŁÓDŹ

godz. 18:45

WIDEOKLIP: 76′

MOSAICON (2013, 03’10”), Alicja Adamkiewicz / Antonio Vivaldi (wyk. John Harrison)
BASTARDS (2012, 2’55”), Łukasz Rusinek / Frozen Bird
ELITA (2013, 04’10”), Sebastian Kwidzyński & Marcin Roszczyniała / Sarius
DZIEWECZKA (2013, 01’52”), Marta Zabłocka / Pochwalone
JULIE’S JOURNEY TO EARTH (2013, 02’54”), Łukasz Swaryczewski / KALINA IN DUB
KOŁYSANKA KONOPNA (2013, 2’12”), Sylwia Kubus / Polska, Niemcy / Kapela Ze Wsi Warszawa
LOVE LAYS LOW (2013, 03’14”), Izabela Szumen / Daniel Kahn & The Painted Bird
NIE MA KRAJU (2013, 3’34”), Łukasz Rusinek /  Kasia Dereń
TY ALBO ŻADNA (2013, 03’30”), Urszula Morga, Bartosz Mikołajczyk (ESY-FLORESY Pracownia Animacji) / Makabunda
LUS PRIMAE NOCTIS – PRAWO PIERWSZEJ NOCY (2012, 4’15”), Łukasz Rusinek / R.U.T.A.
SEARCHING FOR DEVO (2013, 4’43”), Natalia Brożyńska, PWSFTviT / DEVO
NIEPRZYSIADALNOŚĆ (2013, 5’11”), Katarzyna Pereta / ŚWIETLIKI, ZSMC WA UMCS LUBLIN
ODROBINA TEJ RADOŚCI (2013, 4’16”), Łukasz Rusinek / Vavamuffin
PRZEMIANA (2013, 5’), Dorota Skupniewicz, Martyna Kuźma / Trzy Maszty
TRZEJ KRÓLOWIE – PASTORAŁKA (2014, 03’20”), Anna Błaszczyk / Jan Duszyński
SILNY KAC (2012, 3’54”), Jacek Łuczyński / MC-Makler
THE TRICK (2013, 03’13”), Kamil Wójcik / Acid Drinkers
SNAJPER (2013/2014, 02’22”), Jakub Majcherczyk, Kinga Wójtowicz / WJT
UNTIL THERE IS NO END (2013, 02’54”), Bartosz Wojda / LORN
ORAWUS (2013, 09’15”), Wojciech M. Sławuski / Wojciech Kilar

26 kwietnia (sobota)

godz. 17.00 

STUDYJNA > 89’

EX ANIMO (2013, 6’52”), Wojciech Wojtkowski, FUMI
DARLING (2013, 6’35”), Izabela Plucińska, Clay Traces (Niemcy)
O RZĄDACH MIŁOŚCI (2013, 13’15”), Adela Kaczmarek
THE ROLLING STONES (2013, 7’52”), Krzysztof Kiwerski
ZMYSŁY PRYSŁY (2013, 6’05”), Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego
TOTO (2013, 12’), Zbigniew Czapla, Warsztat Filmowy
DO SERCA TWEGO (2013, 10’08”), Ewa Borysewicz, Animaso
ON / OFF (2013, 06’27”), Piotr Ludwik, Fundacja Filmowa Se-ma-for
ZIEGENORT (2013, 19’), Tomasz Popakul, NoLabel

godz. 18.45

OFF & WORKSHOP + ANIMOWANE FRASZKI > 93’

W KLATCE CZASU (2013, 09’54”), Justyna Podżorny
F.I.T. (2012, 3’), Marcin Giżycki
ETIUDA GEOMETRYCZNA (2013, 03’06”), Piotr Żołądź
MEZOS LITHOS (2013, 04’35”), Łukasz Jędrzejewski
KRONIKARZ (2013, 4’33”), Michał Sałata
OSTATNIA WYSPA (2013, 9’54”), Daniel Zagórski
A GDYBY… (2013, 04’57”), Kamil Wójcik
PAJĄK I MUCHY (2013, 3’30”), Tessa Moult-Milewska
PROCES (2013, 05’03”), Mariusz Wirski, MWM ART. FILM
LOKOMOTYWUS (2013, 02’56”), Maciej W. Sławuski
VANITAS (2013-2014, 07’10”), Kamila i Mirek Sosnowscy
GLISTA LUCKA (2014, 7’29”), Tomasz Pawlak
ZASMAŻANY FILM #5 (2013, 5’14”), Pedro Ferreira

ANIMOWANE FRASZKI:

WSTAWAĆ! (2013, 0’44”), Aneta Makowska
II EDYCJA NOTO (2013, 01’04”), Przemysław Liput
BAKTERIOZA (2013, 1’), Sebastian Belicki, PJWSTK WARSZAWA
CHWILA MUZYKI (2012, 1’34”), Jacek Gonciarz
CZARNE NA BIAŁYM (2013, 01’10”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ
DWA KROKI (2013, 1’46”), Dorota Omiotek, PJWSTK WARSZAWA
INTRO (2013, 1’), Judyta Murawska, PJWSTK WARSZAWA
MIZANTROPIA (2013, 1’20”), Ewa Sobczak, PJWSTK WARSZAWA
POSZUKIWANIE (2013, 01’18”), Grzegorz Myćka
HISTORIA O MIŁOŚCI (2012, 01’09”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
PING-PONG (2012, 01’04”), Natalia Krawczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ
PORTRET KOBIECY (2013, 2’17”), Alina Trusiewicz, ZSMC WA UMCS LUBLIN
SÓL I PIEPRZ (2012, 02’02”), Alicja Adamkiewicz, UMK TORUŃ
YON I RYBA (2013, 1’48”), Karol Krupski, PJWSTK WARSZAWA
PAC! (2012, 01’19”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT ŁÓDŹ

 

Karnety: 1 blok 5 zł / 2 bloki 10 zł /  wszytskie bloki 15 zł  (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Miejsce: Aula 1.43 Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,Ul. Wita Stwosza 55  Gdańsk Oliwa

Organizatorzy: DKF Miłość Blondynki UG / Polska Animacja / Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG / Koło Filmoznawców UG

Lokalni patroni medialni: Portal Trojmiasto.pl / Radio Gdańsk / Gazeta Uniwersytecka UG / Radio MORS

 

Oficjalna strona Festiwalu: www.polskaanimacja.pl

Ogólnopolskimi Patronami Medialnymi O!PLA 2014 są: KLATKAPOKLATCE.PL / MAGAZYN FILMOWY SFP / MAŁEKINO.PL / MIESIĘCZNIK KINO / O.PL POLSKI PORTAL KULTURY / QLTURKA.PL / TVP KULTURA / WYWROTA.PL.

 

 

Tags: , ,


About the Author

DKF



Comments are closed.

Back to Top ↑

Przeczytaj poprzedni wpis:
smakucurry1
Cykl filmowy Horyzonty kina – pokaz filmu Smak curry

17 kwietnia 2014 (czwartek) godz.18:30 Prelekcja Krystyna Weiher (UG) SMAK CURRY (2013) Indie, 104 min. reż., scen. Ritesh Batra, obsada:...

Zamknij