DKF Kuba Czekaj foto

12 października 2017 (czwartek) godz. 18.30
Pokaz filmu KRÓLEWICZ OLCH + SPOTKANIE Z REŻYSEREM KUBĄ CZEKAJEM
prowadzenie spotkania Ania Balkiewiecz

Dobre, bo polskie: KRÓLEWICZ OLCH (2016)
reż. Kuba Czekaj, Polska, 101 min.
Obsada: Stanisław Cywka, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach

Wybitnie utalentowany chłopak jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film: 10 zł*/15 zł ;  2 filmy: 15 zł*/25 zł; 4 filmy: 25 zł*/40 zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury