GRAND OFF

GRAND OFF

EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE NIEZALEŻNYCH

European Off Film Awards

11 – 15 kwietnia 2008

Miejsce:
11 KWIETNIA (piątek) godz. 19.00 / AULA BIBLIOTEKI GŁOWNEJ UG Gdańsk -Oliwa ul. Wita Stwosza 53
15 KWIETNIA (wtorek) godz. 18.00 / Klub MW „RIWIERA” Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

WSTĘP WOLNY!

Z wielką przyjemnością zapowiadamy erupcję najwybitniejszych filmów europejskiego kina niezależnego roku 2007 w przestrzeni trójmiejskiej metropolii. Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki wraz z gdyńskim Klubem Filmowy Riwiera tworząc swoisty pomost miedzy miastami w unikatowym projekcie zaprezentuje dwudniową edycję Europejskich Nagród Filmowych Niezależnych GRAND OFF- European Off Film Awards! W dniach 11 i 15 kwietnia, w Gdańsku i Gdyni odbędą się pokazy najlepszych produkcji europejskich ubiegłego roku. Pokażemy 14 filmów z Francji, Wielkiej Brytanii, Czech, Austrii, Włoch, Finlandii, Niemiec, Węgier i Polski. Wszystkie te produkcje zostały nominowane do Europejskich Nagród Filmowych Niezależnych GRAND OFF 2007. Inicjatorem przyznawania Europejskich Nagród Filmowych Niezależnych oraz organizatorem Pierwszej Gali GRAND OFF, która odbyła się 1 grudnia 2007 roku w Warszawie jest Fundacja Cinema Art.

Wśród zaprezentowanych filmów pojawia się wyjątkowe smaczki jak tegoroczny zdobywca nagrody Oskara w kategorii Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy 2007 – The Mozart Of pickpockets Philippe’a Pollet’a-Villard’a. Opowieść o parze pechowych złodziejaszków, których los odmienia pewnie bezdomny chłopczyk; futurystyczna mroczna wizja Łodzi w brytyjskim krótkometrażowym filmie science-fiction Agnieszka 2039 Martina Gauvreau’a czy chorwacka animacja 3D Leviathan będąca paraboliczną opowieścią o diabelskiej, destrukcyjnej sile ludzkich wojen.

Gościem specjalnym wieczoru będzie prezes Fundacji Cinema Art Witold Kon, który przedstawi widzom ideę Grand Offów.

PROGRAM PROJEKCJI:

I ODSŁONA
11 KWIETNIA (piątek)
godz. 19.00
AULA BIBLIOTEKI GŁOWNEJ UG Gdańsk -Oliwa ul. Wita Stwosza 53

“THE MOST SOLID HANDCUFFS”/NAGRODA KATEGORIA: SCENARIUSZ/
REŻYSER VIT KARAS
CZECHY CZAS: 8 min

“MILA”/NAGRODA KATEGORIA: REŻYSERIA/
REŻYSER PIOTR RYCZKO
POLSKA CZAS: 15 min

www.piotr-ryczko.com
http://www.piotr-ryczko.com/Films/Mila.html

“VALERIANE”/NAGRODA NALEPSZA AKTORKA/OPHELIA KALB/
REŻYSER ALBAN MENCH
FRANCJA CZAS: 20 min

“AGNIESZKA 2039″/NAGRODA KATEGORIA:MONTAZ/
REŻYSER MARTIN GAUVREAU
ANGLIA CZAS: 12
www.agnieszka2039.com
http://pl.youtube.com/watch?v=Dr6Atq3FA_4

“A MONK`S AWAKENINGS”/NAGRODA KATEGORIA:ZDJĘCIA/
REŻYSER LON MA HO
FRANCJA CZAS: 22 min
http://revver.com/video/308951/a-monks-awakening-trailer/
http://pl.youtube.com/watch?v=qQVvIEMrJHU&feature=related
http://www.asiaticafilmmediale.it/2006/uk/schede/monksawakening.html

“LEVIATHAN”/NAGRODA KATEGORIA:NAJLEPSZA ANIMACJA/
REŻYSER SIMON BOGOJEVIC- NARATH
CHORWACJA CZAS: 15 min

“THE MOZART OF PICKPOCKETS”
/NAGRODY KATEGORIE:NAJLEPSZA FABUŁA;NAJLEPSZY AKTOR/MATTEO RAZOUKI/
REŻYSER PHILIPPE POLLET- VILLARD
FRANCJA CZAS: 30 min
http://pl.youtube.com/watch?v=x-OfQuJ3wrI

II ODSŁONA

15 KWIETNIA (wtorek)
godz. 18.00
Klub Filmowy RIWIERA MW Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

“THE YOUNG GIRL”
REŻYSER Fabian Giessler
Finlandia, Niemcy Czas: 5 min

“THREE TRAVELLERS”
REŻYSER Jan Thuring
Niemcy Czas: 13 min

“THE MOST SOLID HANDCUFFS”/NAGRODA KATEGORIA: SCENARIUSZ/
REŻYSER VIT KARAS
CZECHY CZAS: 8 min

“THE MOZART OF PICKPOCKETS”
/NAGRODY KATEGORIE:NAJLEPSZA FABUŁA; NAJLEPSZY AKTOR-MATTEO RAZOUKI/
REŻYSER PHILIPPE POLLET- VILLARD
FRANCJA CZAS: 30 min

“FRESH BLOOD”
REŻYSER Jean Patric Benes oraz Allan Mauduit
Francja Czas: 8’45’’

“TRIPE AND ONIONS”
REŻYSER Marton Szirmai
Węgry Czas: 7 min

“DUE BRAVI RAGAZZI”
REŻYSER Tony Palazzo
Włochy Czas: 16 min

“OCCUPIED”
REŻYSER Christian Filek
Austria Czas: 9

KONTAKT: dkf@ug.gda.pl; klubriwiera@interia.pl
INFO: www.dkf.pl www.klubriwiera.mw.mil.pl www.ack.ug.gda.pl

ORGANIZATORZY:
DKF MIŁOŚĆ BLONDYNKI UG
KLUB FILMOWY RIWIERA www.klubriwiera.mw.mil.pl
Akademickie Centrum Kultury UG ALTERNATOR

PARTNERZY:
FUNDACJA CINEMA ART www.grandoff.eu

MECENAS:
PLUS GSM

PATRONI MEDIALNI:
GAZETA WYBORCZA
RADIO GDAŃSK
TRÓJMIASTO.PL
INDEPENDENT.PL
RADIO SAR
NADAJNIK.PL