13 grudnia 2013 (piątek) godz. 18.15 Film na kozetce. Kino i psychoanaliza - pokaz filmu Ida (2013)

DKF ida

Published on Grudzień 13th, 2013 | by DKF

0

Film na kozetce. Kino i psychoanaliza – pokaz filmu Ida (2013)

13 grudnia 2013 (piątek) godz. 18.15

Serdecznie zapraszamy na kolejną projekcję i dyskusję w cyklu FILM NA KOZETCE. Kino i psychoanaliza. Tym razem zobaczymy film „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, jeden z najgłośniejszych tegorocznych obrazów filmowych, zdobywcę głównych nagród na festiwalach w Londynie, Gdyni, Warszawie i Toronto.

Po projekcji filmowej zapraszamy na dyskusję, w której udział wezmą: prof. Tomasz Szkudlarek, kierownik Zakładu Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych przy Instytucie Pedagogiki UG, przedstawiciel pedagogiki krytycznej i pedagogiki kultury oraz Maciej Musiał, psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, koordynator szkolenia psychoterapeutów psychoanalitycznych w Ośrodku Psychoterapii Psychoanalitycznej „Trójmiasto”.

Moderatorem dyskusji będzie prof. Krzysztof Kornacki. Gospodynią wieczoru będzie Joanna Prendota.

IDA (2013)
Polska, Dania 2013 80 min.
Reż. Paweł Pawlikowski
Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Rebecca Lenkiewicz
Występują: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Dawid Ogrodnik, Jerzy Trela

„Ida” to nowy film Pawła Pawlikowskiego. Osadzona w realiach Polski lat 60., opowieść o młodej nowicjuszki Anny (debiutująca Agata Trzebuchowska), która wkrótce ma przyjąć śluby zakonne. Jej całe życie ulega zmianie, gdy spotyka na swojej drodze życiowej ciotkę Wandę (Agata Kulesza). Anna dowiaduje się od ciotki, że tak naprawdę ma na imię Ida i jest Żydówką. Pragnąc dowiedzieć się historii o swoich bliskich, Ida wraz ciotką wyrusza w niezwykłą podróż, która nie tylko doprowadzi do nawiązania głębokiej rodzinnej relacji, ale także zmieni ich życie na zawsze.
„Ida” została nagrodzona na m.in. 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni Złotym lwem za najlepszy film, otrzymała również Nagrodę Specjalną Agata Kulesza, na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto Nagrodę Międzynarodowych Krytyków dla Pawła Pawlikowskiego.

Miejsce:  Aula 1.43   Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
Ul. Wita Stwosza 55  Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film 5 zł / 2 filmy 10 zł / 4 filmy 15 zł (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Organizatorzy: DKF Miłość Blondynki UG / Koło Filmoznawców UG / Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG / Ośrodek Psychoterapii Psychoanalitycznej Trójmiasto / Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej / Instytut Filologii Polskiej

Patroni medialni: Portal Trojmiasto.pl // Radio Gdańsk // Gazeta Uniwersytecka UG / Radio MORS

Tags: , , , , , , ,


About the Author

DKFComments are closed.

Back to Top ↑

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyjdź z Zaspy

Plama" Gdański Archipelag Kultury, ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk 12.12.2013 o godzinie 12:00   Jesteś studentem? Mieszkasz w Gdańsku? Proponujemy...

Zamknij