DKF 10346807_10201995284138920_784102683_n_edited

Published on Maj 15th, 2014 | by Paulina

Wystawa rzeźb „Polska Szkoła Filmowa”

Prezentujemy Państwu prace studentów II roku z Pracowni Podstaw Projektowania Plastycznego prowadzonej przez dr hab. Małgorzatę Kręcką – Rozenkranz z Wydziału Rzeźby i Intermediów, Kierunku Rzeźba, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Temat tegorocznej współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmowym UG „Miłość Blondynki” i Kołem Naukowym Filmoznawców dotyczył polskiego kina lat 1955-60. Studenci II r z naszej Pracowni uczestniczyli w prezentacji filmów z tamtej epoki, przygotowanej przez dr hab. Pawła Sitkiewicza i Krystynę Weiher.

Niezmiernie plastyczne i wymowne obrazy zainspirowały młodych rzeźbiarzy do wykonania szeregu prac przestrzennych.

Filmy, do których odnoszą się prace studentów:

„KANAŁ” I „POPIÓŁ I DIAMENT” ANDRZEJA WAJDY
„MATKA JOANNA OD ANIOŁÓW” JERZEGO KAWALEROWICZA
„CZŁOWIEK NA TORZE” I „ZEZOWATE SZCZĘŚCIE” ANDRZEJA MUNKA

Wystawa trwa od 6.05 do 15.05
hol Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego

Tags: , ,

zdjęcie na strone
Bookcrossing & chill out space – Kulturalny Piknik Alternatora

15 maja (czwartek) 2014, godz. 12.00 - 15.00 Miejsce: Campus Uniwersytetu Gdańskiego trawnik między Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański, Biblioteką Główną...