ALTERPROJEKT Na drugim brzegu tęczy - pamięci Franciszka Walickiego

24 maja 2017r.
godzina 17:00
Teatra Boto w Sopocie

Wydarzenie, poświęcone zmarłemu w 2015 roku niezwykłemu dziennikarzowi muzycznemu, tekściarzowi, animatorowi, ojcu polskiego bigbitu i rocka – Franciszkowi Walickiemu.

Podczas wydarzenia będą mogli Państwo zobaczyć film biograficzny reżyserii Pawła Chmielewskiego – „I nie żałuj tego”, spotkać się z współtwórcą filmu – Wojciechem Fułkiem, a także wziąć udział w koncercie młodych wykonawców – Mateusza Żmijewskiego, oraz Stefana Mękwińskiego znanych jako Świr i Pan Biedronka.

Wydarzenie jest organizowane przez Studentów II roku Kulturoznawstwa z Uniwersytetu Gdańskiego. Serdecznie zapraszamy – szczególnie młode pokolenie, którym chcielibyśmy przybliżyć ten kawałek historii polskiej muzyki rockowej.

na-drugim-brzegu-teczy-plakat

Międzynarodowa Filmoznawcza Konferencja Naukowa Fast, Slow & Reverse: Faces of Contemporary Film Narration

W dniach 24–25 maja na Wydziale Filologicznym (stary budynek) odbędzie się międzynarodowa konferencja filmoznawcza Fast, Slow & Reverse. Faces of...