WARSZTATY plakat na warsztaty szycia ekoworeczków

Published on Kwiecień 21st, 2018 | by kk

Warsztat #lesswaste: szyjemy ekoworeczki z firanek

21 kwietnia 2018 r. (sobota), godz. 12.00

ACK, ul. Wita Stwosza 58, pok. 22

Opłata za warsztaty: 70 zł, 40 zł (studenci)

kup bilet na ekobilet

Warsztaty szycia woreczków z firanek to świetna zabawa, nauka szycia na maszynie i wykonanie zestawu swoich wielorazowych ekologicznych woreczków, które świetnie się sprawdzają w wielu sytuacjach. Idealne do ochrony delikatnych rzeczy podczas prania, z powodzeniem zastępują foliowe reklamówki do pakowania owoców czy warzyw, przydają się także do trzymania w nich różnych przedmiotów i domowych przydasiów. Podczas warsztatów każda osoba uszyje swój zestaw woreczków
w dowolnie wybranej kombinacji ich wielkości. Materiałem, z którego wykonamy woreczki będą niepotrzebne firanki, które świetnie się sprawdzają w tej roli.

MAMYWENE, to dwie siostry Alicja i Aga – animatorki kultury i edukatorki. Od kilku lat prowadzą warsztaty kreatywne i ekologiczne. Lubią dawać rzeczom drugie życie, ponieważ takie podejście pięknie łączy szacunek do środowiska z treningiem kreatywności. Naturalne środki, przetwarzanie rzeczy i niemarnowanie jest im bliskie od zawsze, choć w domu rodzinnym nie było to nazywane upcyklingiem czy zero waste.

Więcej informacji oraz zapisy: kk.ug@ug.edu.pl

Tags: , , , , , , ,

kk