ack

02.06.2017 roku, o godz. 19.00, Carmina Burana
Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1, Gdańsk
Koncert biletowany!

W Filharmonii Bałtyckiej zabrzmi Carmina Burana Carla Orffa. Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Orkiestrą Symfoniczną FB i solistami wykonają koncert na zakończenie sezonu artystycznego 2016/2017.

Wystąpią:

Massimiliano Caldi – dyrygent
Agnes Molnár – sopran
Gabriele Ribis – baryton
Ricardo Mirabelli – tenor
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego – przygotowanie prof. Marcin Tomczak, Aneta Majda, Maciej Jarczyński
Chór Dziecięcy „Canzonetta” przy Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku – prowadzenie Teresa Pabjańczyk
Orkiestra Symfoniczna PFB
Konrad Mielnik – prowadzenie koncertu

W programie:

Carl Orff
Carmina Burana

Carmina Burana to kantata sceniczna oparta na zbiorze łacińskich i niemieckich pieśni świeckich liryki średniowiecznej, Zawiera teksty o treści moralizatorsko-satyrycznej, miłosnej, politycznej, religijnej czy biesiadnej, przeznaczone do śpiewania w czasie uczt oraz wypraw krzyżowych, a także rymowane sentencje.

Carmina Burana skomponowana przez C. Orffa w 1937 r. , to prawdopodobnie najbardziej znany utwór muzyczny skomponowany w Niemczech w latach nazistowskich.

ACHUG

kampuscooltury
Kampus Cooltury 2017

31 maja 2017 r. (środa), godz. 10:00 - 15:00 Tereny zielone Uniwersytetu Gdańskiego (między Wydziałem Filologicznym a Biblioteką UG) Wstęp...