CHÓR

Published on Lipiec 29th, 2014 | by ACHUG

0

Chór na Olimpiadzie

Rywalizacja w Wilnie była dla Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz dyrygenta profesora Marcina Tomczaka jedynie rozgrzewką. Tydzień później zespół wziął udział w World Choir Games w Rydze. World Choir Games, konkurs zwany nieoficjalnie olimpiadą chóralną, odbywa się co dwa lata na różnych kontynentach i uważany jest za najbardziej prestiżowy na świecie. Każda jego edycja przyciąga setki chórów. Akademicki Chór Uniwerstetu Gdańskiego pod dyrekcją Marcina Tomczaka rywalizował w kategorii Musica Sacra a cappella. Zaprezentował cztery utwory: „Cantate Domino” Pieterszona Sweelincka, „Denn Er hat seinen Engeln befohlen” Felix Mendelssohna, „Ave Maris Stella” Tronda Kverno oraz „Glorię” koreańskiej kompozytorki Hyo – Won Woo. Program konkursowy dał zespołowi złoty medal.
Dalszą część pracowitych wakacji chór spędzi we Wrocławiu, gdzie bierze udział w projekcie Singing Europe, którego finałem jest wykonanie „Requiem” Giuseppe Vediego.

Tags: , , , ,


About the Author

ACHUGComments are closed.

Back to Top ↑

Przeczytaj poprzedni wpis:
Grand Prix dla Akademickiego Chóru UG

Podczas gdy większość studentów udała się na wakacje, uniwersyteccy chórzyści nie tylko nie odpoczywają, ale i zdobywają laury dla swojej uczelni. Podczas...

Zamknij