SINGING EUROPE EDYCJA 2014

  [vide..." /> Chór podczas projektu Singing Europe - ACK Alternator -


CHÓR

Published on Sierpień 10th, 2014 | by ACHUG

0

Chór podczas projektu Singing Europe

SINGING EUROPE EDYCJA 2014

  

 

Śpiew, muzyka, pasja, przygoda… Tak w kilku najprostszych słowach można opisać wydarzenie, jakim będzie Singing Europe. W tegorocznej edycji uczestnicy zmagać się będą z monumentalnym dziełem Giuseppe Verdiego – Messa da Requiem.

Śpiew towarzyszy nam od najmłodszych lat: zasypiamy, słuchając kołysanek, muzykujemy w przedszkolu i szkole. Uczestnicy Singing Europe, choć na co dzień zajmują się najrozmaitszymi dziedzinami, nie rozstają się z najpiękniejszą ze sztuk – muzyką. W środku upalnego lata Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, Chór Astrolabium, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Chór Medici Cantantes Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu spotkają się w stolicy Dolnego Śląska, aby doskonalić warsztat śpiewaczy i dzielić się doświadczeniami artystycznymi. Zespoły pod kierunkiem Agnieszki Franków-Żelazny opanują wielkie dzieło Giuseppe Verdiego – pełne dramatyzmu Requiem. Młodzi muzycy podzielą się z publicznością swoją muzyczną pasją w trakcie koncertu 9 sierpnia o godz. 19:00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Wykonanie Messa da Requiem poprowadzi znany z wielkich kreacji artystycznych Paul McCreesh, partie solowe zaśpiewają Ewa Vesin, Edyta Kulczak, Robert Murray i Jan Martiník, zagra Orkiestra Symfoniczna NFM. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Zanim jednak młodzi śpiewacy staną na wielkiej scenie, pragną pokazać całemu światu, jak wspaniała i pełna radości jest przygoda z muzyką. Aby zachęcić Państwa do śpiewu, bo taki jest cel Singing Europe, zapraszamy serdecznie 8 sierpnia o godz. 20 na wrocławski rynek, gdzie wspólnie ze 130 śpiewakami z Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Torunia wszyscy Państwo stworzą wielki festiwalowy chór. A co zaśpiewamy? To będzie nasza muzyczna niespodzianka.

Niech usłyszy nas cała Europa !!!! Zapraszamy !!!

 

 

źródło: http://www.nfm.wroclaw.pl/specjalne/singingeurope#!

 

Tags: , , , ,


About the Author

ACHUGComments are closed.

Back to Top ↑

Przeczytaj poprzedni wpis:
Targi Nieznanych Artystów / The Fair of Unknown Artists

Niedziela, 10 sierpnia 2014 r. , Start godz: 13:00 Gdańsk - Oliwa, ul. Wita Stwosza 58 Plac przed budynkiem ACK UG...

Zamknij