CHÓR

Published on Październik 1st, 2017 | by admin

Sukces Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego we Florencji

Między 26 a 29 września Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją Anety Majdy wziął udział w 1st ANDREA DEL VERROCCHIO INTERNATIONAL CHORAL FESTIVAL – nowym projekcie Leonarda Sagliocci, wielokrotnego organizatora festiwali chóralnych we Florencji.

Zespół prof. Marcina Tomczaka wziął udział w dwóch kategoriach – „Chóry mieszane” oraz „Muzyka sakralna”. Podczas Festiwalu Chór poprowadziła Aneta Majda – dyrygentka, pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku Dyrygentura chóralna w klasie dr Aleksandry Grucza – Rogalskiej (dyplom z wyróżnieniem), obecnie doktorantka na kierunku Dyrygentura oraz asystentka dyrygenta głównego Chóru, prof. Marcina Tomczaka.

Po pierwszym etapie przesłuchań Chór zakwalifikował się do etapu Grand Prix, w którym zmierzył się z chórami z Rosji (Choir Church Icon of Smolensk Mother of God) oraz Indonezji (Gratia Choir of Soegijapranata Catholic University).

Zespół pod kierunkiem Anety Majdy zdobył najwyższe wyróżnienia Festiwalu: Złoty medal w kategorii „Chóry mieszane”, Złoty medal w kategorii „Muzyka sakralna”, Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu współczesnego („Gloria” autorstwa Huo Won Woo) oraz Grand Prix całego Festiwalu.

Akademicki chór UG w kolorach włoskiej flagi
Akademicki Chór UG na festiwalu we Włoszech

1st ANDREA DEL VERROCCHIO INTERNATIONAL CHORAL FESTIVAL 26th – 29th September 2017 FLORENCE, ITALY. Festiwal, to nowy projekt dr. Leonarda...