Fly with the wind – Muzyka na UG

Fly with the wind

23 maja (środa) 2018 r. o godz. 19.00, w Sali Teatralnej (budynek Neofilologii UG, ul. Wita Stwosza 51) odbędzie się koncert dyplomowy Changmuweia Weia

WSTĘP WOLNY

Podczas kolejnego koncertu z cyklu Muzyka na UG na scenie Sali Teatralnej wystąpi Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją Changmuweia Weia – studenta Dyrygentury Chóralnej na gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Marcina Tomczaka – Dyrygenta i Dyrektora artystycznego chóru oraz pedagoga i Dyrektora Instytutu Dyrygentury Chóralnej i Oratoryjno-Kantatowej.

Podczas koncertu  „Fly with the wind” chór pod dyrekcją dyplomanta – Changmuweia Weia wykona zróżnicowany, ciekawy artystycznie program z gatunku muzyka sakralna, muzyka inspirowana folklorem, muzyka rozrywkowa oraz spirituals.

PROGRAM:

Wacław z Szamotuł                         – Już się zmierzcha

Mikołaj Zieleński                             – O gloriosa Domina

Hyo-Woon Woo                              -Gloria

Michał Zieliński                               – Alleluja

Kazimierz Wiłkomirski                    – Żol

Antoni Greff                                     – Szła dzieweczka

Xingzimin Pan                                – Jasmin

– Dandelion

John Lennon                                     – Hakuna Matata

arr. Henry Smith                              – Didn’t my Lord

Wystąpi:
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod dyr. Changmuweia Weia
Xing Ruan – fortepian

Wydarzenia z cyklu „Muzyka na UG” organizowane są we współpracy Uniwersytetu Gdańskiego, Akademickiego Centrum Kultury UG Alternator, Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Partnerem współorganizatora koncertu, Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego jest Zarząd Morskiego Portu Gdańsk