JANTAR Jantar

Published on Listopad 30th, 2017 | by DKF

Taneczny maraton tancerzy turniejowych ZPiT UG JANTAR

Przez ostatnie tygodnie tancerze z ZPiT UG JANTAR brali udział w turniejowym maratonie, zakończonym samymi sukcesami. Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego zawodnicy wystartowali w trzech turniejach tańców polskich w formie towarzyskiej. Jest to współczesna forma turniejowa, gdzie przedmiotem rozgrywki są polskie tańce narodowe: krakowiak, oberek, kujawiak i mazur, a tancerze rywalizują ze sobą, nie w strojach ludowych, a wieczorowych.

Malbork
Sukcesy par tanecznych z ZPIT UG Jantar podczas jesiennych zmagań:

Na II Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Złoty Kłos Lisiecki” w Liszkach koło Krakowa 13-15 października 2017 pary wywalczyły najwyższy stopień podium:
I miejsce w kategorii VIIAJacek Piątek i Małgorzata Piątek (instruktor pary Anna Fel),
I miejsce w kategorii VBModestas Taskinas i Oleksandra Kurashkevych (instruktor pary Anna Fel)

Na IV Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat” we Wronkach – 20-22 października 2017:
I miejsce w kategorii VII AJacek Piątek i Małgorzata Piątek
V miejsce w kategorii VBModestas Taskinas i Oleksandra Kurashkevych
VIII miejsce w kategorii VBBartłomiej Chomicz i Agata Tukalska (instruktor Anna Fel)

Natomiast w miniony weekend podczas XIV Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o „Muszlę Bałtyku”, oprócz par dorosłych i studenckich wzięły udział pary taneczne z grupy dziecięcej ZPiT UG JANTAR, również zdobywając najwyższe podium.
Kategoria VIIA – I miejsceJacek Piątek i Małgorzata Piątek
Kategoria VI A – III miejscePaweł Krok i Natalia Okuniewicz (instruktor pary Anna Fel)
Kategoria VB – III miejsceModestas Taskinas i Oleksandra Kurashkevych
VII miejsceKarol Sawicki i Maja Pietrusiewicz (instruktor pary Natalia Okuniewicz)
VIII miejsceAgata Tukalska i Bartłomiej Chomicz
Kategoria III C – I miejsceAndrzej Ryll i Marta Zacharska-Gazda (instruktor pary Natalia Okuniewicz)

Trzymamy kciuki za dalsze starty i sukcesy w nowym sezonie tanecznym – już na wiosnę!

Tags: , , , , ,