Standby Studio Spektakl Hamlet.Miłość

29 lipca 2017 (sobota), godz. 15:00
Sala Teatralna – Neofilologia
WSTĘP WOLNY!

STANDBY STUDIO zaprasza na spektakl, który odbędzie się w ramach konkursowego nurtu OFF 21. Festiwalu Szekspirowskiego.
Przyjdźcie i przeżyjcie to razem z nami!

„Hamlet.Miłość”
Scenariusz i reżyseria – Jan Orszulak
Sztuka inspirowana „Hamletem” Williama Szekspira.

Jeden z najczęściej adaptowanych utworów literackich na świecie. Doskonale utkana opowieść o duńskim księciu, który mierzy się ze światem, własnym szaleństwem oraz miłością. Okrutna gra, podczas której pękają mury racjonalnego świata i przekroczone zostają wszelkie granice. Hamlet to wielowymiarowa sztuka, która nigdy nie wyjdzie z mody, bo któż nie zadał sobie nigdy pytania: „Być albo nie być”?

Scenariusz i reżyseria – Jan Orszulak
Asystent reżysera – Dominik Gałązka
Mistrz oświetlenia – Łukasz Sztejna
Obsada:
HAMLET – Dominik Gałązka
HORACJO – Tomasz Maciejewski
OFELIA 1 – Katarzyna Malec
OFELIA 2 – Maria Dworzecka
GERTRUDA – Jagoda Kondziołka

Od reżysera

Postawiliśmy sobie w tym sezonie niezwykle karkołomne zadanie. Dla mnie najważniejszą rzeczą przy tworzeniu nowej interpretacji tego arcydramatu było pozostanie uczciwym wobec Szekspira. Dopiero wtedy, kiedy udało się uzyskać formułę, która nie wyrządzała krzywdy oryginałowi, można było przejść do własnej inscenizacji. Podczas pracy nad spektaklem próbowaliśmy znaleźć ten właściwy balans pomiędzy naszymi chorymi wizjami, a tym co chciał przekazać autor. Zapraszam na słodko-gorzki spektakl o miłości. Uprzedzam jednak, że nie przyszliśmy o niej rozmawiać, ale się o nią kłócić.

Spektakl zalecany dla widzów pełnoletnich.

Zapraszamy również do polubienia i obserwowania naszej strony, gdzie znajdziecie najświeższe informacje o spektaklu:

Bezpłatny wstęp

Tags: , , ,

Recital fortepianowy

28. czerwca 2017 roku (środa) o godz. 18.00, w Sali Teatralnej Wydziału Neofilologicznego UG (ul. Wita Stwosza 51) odbędzie się...