TACKA Król Ubu - teatru tacka

TEATR TACKA – KRÓL UBU
Uniwersytet Gdański, Gdańsk

Sobota, 23 Kwietnia, 17:30, Teatr Academia

Mieszanka subkultury kibiców i specyficznie rozumianego patriotyzmu. Król Ubu to krzyczący jednym tchem „Bóg, Honor, Ojczyzna” i zaraz potem „Arka Gdynia, kurwa, świnia”. To właśnie on, Król Ubu, przejmie w surrealistycznym spektaklu przejmie stadion narodowy i uderzy na Moskwę. Marzenia się spełniają!

Teatr TACKA to grupa istniejąca od trzech lat, prowadzona przez Janusza Gawrysiaka. Na swoim koncie mają spektakle takie jak Król Ubu oraz Transcendencję. Uprawiają też Teatr Społeczny zwany Forum.

Reżyseria: Janusz Gawrysiak

Obsada: Mateusz Lewandowski, Karol Prabucki, Paula Żochowska, Emilia Szydłowska, Natalia Chojnowska, Ariadna Piepiórka, Mikołaj Gano, Ewa Dołżycka, Piotr Borkowicz, Piotr Durczyński, Kamil Balcerczyk, Paulina Kampert, Natalia Świniarska, Krystian Patelczyk, Agata Banas

Tags: , , , ,

na stronęq