3miejscy artyści: Piotr Paluch  – O pracy, o projektach, o trudach i motywacji

Koszty:
Bez opłat
Kontakt:

Nowy projekt ACK UG “Cudze chwalicie…” ma na celu przybliżenie sylwetek trójmiejskich artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych. Okazuje się bowiem, że większość osób z polskich sztandarowych artystów kojarzy jednego malarza- Jana Matejkę, a z europejskich Picassa. Rzeźba to Michał Anioł. A co z resztą sztuki? Co z innymi dziedzinami? Jakie pojęcie mają na temat powstawania dzieła?

Pierwszym z serii gościem bedzie Piotr Paluch. Urodzony w 1989 r. w Lublinie. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku (2015). Od 2015 roku pracuje jako asystent w Pracowni Podstaw Komunikacji Wizualnej, obecnie Pracownia Projektowania Sygnału Graficznego w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Grafiki macierzystej uczelni. Dba o wizerunek Akademii jako jeden z członków zespołu Biura Promocji. Od kilku lat realizuje komercyjne zlecenia rynkowe jak i autorskie projekty robione „dla zabawy” z „własnej kieszeni”.

Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym. Przybliży na czym tak naprawdę polega praca freelance’ra, czyli wolnego strzelca w branży artystycznej. Czyli co ich motywuje i gdzie szukają inspiracji. Na podstawie własnych doświadczeń opowie jak rozkłada siły, jak ważny jest dobry plan oraz jaki to ma wpływ na efekt końcowy.