Muzyka na UG: KROPKI

Wita Stwosza 51
Koszty:
Bez opłat

Podczas kolejnego koncertu z cyklu Muzyka na UG na scenie Sali Teatralnej wystąpi zespół Kropki.

Kropki– działają od 2017 roku w Gdańsku. Swoją muzykę, określają ją jako post-north, kameralną, intymną mieszankę klasycznych brzmień opartych na połączeniu pianina i kontrabasu, przedzielonych subtelną elektroniką. Dobrze czują się w ciasnych wnętrzach. Lubią uważnych słuchaczy. Nie przepadają za tłumami i kotami, które jedzą za dużo.

Kropki występują w składzie:

Alicja Weydmann – wokal, kontrabas, gitara
Mateusz Daniel Kołos – wokal, fortepian, gitara, sample

WSTĘP WOLNY

Wydarzenia muzyczne na Sali Teatralnej UG realizowane są we współpracy Uniwersytetu Gdańskiego, Akademickiego Centrum Kultury UG “Alternator”, Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Pomysłodawcą cyklu jest prof. Marcin Tomczak – Dyrygent i Dyrektor Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz profesor gdańskiej Akademii Muzycznej.